Новини

Контррозвідка Чехії викрила російського агента, який розповсюджував кремлівську пропаганду

Навігація та корисні матеріали

Про це повідомив директор служби інформації та безпеки Чехії Міхал Коуделка, передає Radio Prague International.

За його словами, впливовий агент на вимогу одного з вищих органів державної влади РФ забезпечив розповсюдження наративів, що підтримують зовнішньополітичні інтереси Росії у зв’язку з війною в Україні.

Голова чеської контррозвідки не розкрив подробиць, але вказав, що для поширення пропаганди агент використовував «публічних осіб» Чехії.

«Окрім репортажів з Чехії, він також фінансував кілька поїздок за кордон і прагнув добитися від журналістів створення матеріалів, яких потребувала російська сторона», – додав Коуделка.

Для поширення проросійської дезінформації в Чехії використовуються розсилки електронної пошти з проханням переслати повідомлення далі. Одним із прикладів дезінформаційної кампанії Коуделка назвав поширення повідомлень про те, що в Чехії виробляли нервово-паралітичний газ «Новичок».

Загалом він нарахував за останній час п’ять спроб Росії вплинути на події та громадську думку в Чехії. Восени 2022 року, стверджує він, російська розвідка намагалася вийти на зв’язок з одним з організаторів антиурядових демонстрацій. Учасники яких, серед іншого, вимагали обмежити підтримку Києва, прийом українських біженців та розпочати прямі переговори з Путіним щодо ціни на газ.

Крім того, Росія намагалася вплинути на останні президентські вибори за допомогою фальсифікованих відео. «У січні 2023 року Sputnik виклав у відкритий доступ фейкове відео Петра Павела, де він нібито каже, що Чехія має вступити у війну. Для цього російська сторона використала відносно ефективний монтаж реального відео. У червні 2023 року цей же канал транслював маніпулятивно змонтований виступ Павела, коли (у сфальсифікованій частині) президент мав сказати, що Захід маніпулює Україною», – пояснив Куделка, додавши, що на реальному відео Павел насправді сказав що Путін збрехав громадянам Росії про те, що Захід маніпулює Україною.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: