Новини

Кажуть, влітку українці залишаться без світла

Навігація та корисні матеріали

Росіяни вигадують, що влітку українці залишаться без світла «через безладність влади». Це – маніпуляція.

Брехня: влітку українці матимуть великі проблеми з електроенергією. За однією з версій росіян, «через безладність київського режиму». За іншою – через постачання електроенергії до Польщі влада України буде заощаджувати на своїх громадянах, запровадивши віялові відключення світла.

Правда: цього літа дійсно може виникнути дефіцит електроенергії. Але його причина – масштабні ремонтні роботи на об’єктах енергосистеми України, пошкоджених внаслідок російських обстрілів, зазначили у StopFake.

У компанії «Енергоатом» повідомили, що пік ремонтної кампанії припаде на червень-липень – тоді працюватиме лише половина блоків, тоді як решта перебуватиме на ремонті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців залякують критично малими запасами палива. Що відбувається насправді

Щодо віялових відключень світла, то виконавчий директор ДТЕК Сахарук заявляв, що до цього не дійде в літній період. В «Укренерго» стверджують, що уникнути дефіциту можна буде завдяки імпорту. У Міністерстві енергетики також заявили про ще одне з можливих джерел – теплову генерацію.

Заява про продаж електроенергії до Польщі також не відповідає дійсності. Цієї весни наявний резерв потужності в енергосистемі дозволяв Україні експортувати надлишок електроенергії до Польщі, Словаччини та Молдови.

Проте вже 24 травня Україна припинила експорт, щоб забезпечити всіх внутрішніх споживачів.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: