Антифейк

Кажуть, третина української молоді виїхала до РФ через кращі медицину та умови роботи. Це – ворожий вкид

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Близько 30% молодих українців із лютого 2022 року переїхали до Росії. Причиною є уникнення мобілізації до лав ЗСУ та кращі економічні умови. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на дослідження компаній Global Service і Euporean Migration Support Bureau, які нібито анонімно опитали 6000 українців.

Спростування ПРАВДА

Компаній, які займаються соціологічними дослідженнями, з назвою Global Service і Euporean Migration Support Bureau не існує, стверджують фактчекери зі StopFake.

Та й назву Euporean Migration Support Bureau, найімовірніше, написали з помилкою – Euporean замість European.

Існує кілька структур зі схожою назвою, які займаються питаннями біженців, – це European Union Agency for Asylum і European Asylum Support Office (EASO). Але жодна з них не публікувала таких даних.

Згідно зі статистикою Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у РФ за даними на 31 грудня 2022 року перебувають 1,2 млн українських біженців. Водночас в Управлінні зазначають, що «цифра щодо окремих біженців, зареєстрованих у країні, є оцінною, оскільки потенційні подальші переміщення чи повернення наразі не можуть бути враховані».

Варто врахувати й той факт, що росіяни примусово релокують українців, а деякі біженці змушені були виїхати на територію Росії через відсутність інших варіантів евакуації.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: