Інструментом протидії гібридним загрозам є стратегічні комунікації, – представник уряду Британії

Навігація та корисні матеріали

Використання стратегічних комунікацій повинно будуватися на чіткому розумінні, навіщо це робиться. Це допоможе розбудувати стійкість до гібридних загроз.

Про це розповів заступник директора з комунікацій щодо національної безпеки в Кабінеті міністрів Великої Британії Генрі Колліс під час свого виступу на Kyiv Stratcom Forum, першому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій в Україні, передає Укрінформ.

«Масштаб від гібридних загроз нам відомий. Ми розуміємо, що інструмент протидії – це саме стратегічні комунікації. Але дуже важливо, який наратив ми будемо розповідати щодо стійкості та сили нашої системи протидії», – говорить Колліс. 

За його словами, до загроз, які необов’язково мають військовий характер, але часто мають економічну природу чи спробу впливати на наукові кола, долучаються ще й кіберзагрози. «Тому ми можемо використовувати стратегічні комунікації для того, щоб збільшувати стійкість кожного з цих секторів по-різному. Такий підхід змінює поведінку людей, робить їх більш обізнаними з питань безпеки», – підкреслив Колліс.

Він розповів, що потрібно збільшувати рівень безпеки від кібератак, особливо якщо напади здійснюються на органи влади і державні установи. При цьому маленькі підприємства і компанії також можуть стати жертвами ворожого впливу. Тому потрібно збільшувати їхню обізнаність, надавати їм інформацію про ті заходи, які вони можуть використовувати для свого захисту  вважає Колліс.

Представник уряду Великої Британії також розповів, що він добре знайомий із діяльністю Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та кількістю роботи, яку Центру вже вдалось виконати. Також він додав, що основним завданням, яке має покладатися на Центр є розповіді світові про роль України, про її незалежність, демократію та євроатлантичну траєкторію.

7 і 8 грудня 2021 року у столиці України проходить Kyiv Stratcom Forum — перший міжнародний форум зі стратегічних комунікацій в Україні. У його роботі беруть участь дипломати НАТО і ЄС, українські посадовці, представники українських громадських організацій, що спеціалізуються на стратегічних комунікаціях і боротьбі з дезінформацією. Організатором форуму виступив Центр стратегічних комунікацій.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: