Новини

Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових

Навігація та корисні матеріали

Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових. Загинув його український помічник-журналіст. Ексклюзив Центру стратегічних комунікацій

26 квітня 2023 року журналіст італійського видання La Repubblica Коррад Зуніно отримав поранення, а його помічник – український журналіст Богдан Бітік – загинув, під час ворожого обстрілу Антонівського мосту.

Медійники стали жертвами засідки, найімовірніше, російських снайперів.

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Зуніно не повідомив про свою роботу в місті відповідальних пресофіцерів. А вже на місці проігнорував завчасні попередження українських військових про небезпеку та крики: «Danger, sir!».   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземні журналісти про свій досвід роботи в Україні: результати опитування

Зуніно як керівник був зобовʼязаний проконтролювати, щоб учасник його групи був не лише в жилеті з написом PRESS, а й з бронею всередині нього. Але італієць порушив правила поведінки для журналістів в умовах бойових дій.

У будь-якому разі вбивство та поранення журналістів є черговим воєнним злочином РФ.

За даними незалежного Комітету захисту журналістів (CPJ), протягом 2022 року у країнах світу загинули щонайменше 67 співробітників ЗМІ, 15 з яких стали жертвами війни в Україні.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: