Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових

Corrado Zunino
Фото: Corrado Zunino

Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових. Загинув його український помічник-журналіст. Ексклюзив Центру стратегічних комунікацій

26 квітня 2023 року журналіст італійського видання La Repubblica Коррад Зуніно отримав поранення, а його помічник – український журналіст Богдан Бітік – загинув, під час ворожого обстрілу Антонівського мосту.

Медійники стали жертвами засідки, найімовірніше, російських снайперів.

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Зуніно не повідомив про свою роботу в місті відповідальних пресофіцерів. А вже на місці проігнорував завчасні попередження українських військових про небезпеку та крики: «Danger, sir!».   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземні журналісти про свій досвід роботи в Україні: результати опитування

Зуніно як керівник був зобовʼязаний проконтролювати, щоб учасник його групи був не лише в жилеті з написом PRESS, а й з бронею всередині нього. Але італієць порушив правила поведінки для журналістів в умовах бойових дій.

У будь-якому разі вбивство та поранення журналістів є черговим воєнним злочином РФ.

За даними незалежного Комітету захисту журналістів (CPJ), протягом 2022 року у країнах світу загинули щонайменше 67 співробітників ЗМІ, 15 з яких стали жертвами війни в Україні.

Total
0
Shares

Пов'язані статті