Антифейк

Інформація про нібито старт благодійної передноворічної акції від ЄС українським дітям є неправдивою

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Європейський Союз запустив благодійну акцію «Новорічний подарунок кожній українській дитині», про деталі якої розповіли в етері новин ТСН телеканалу «1+1». Новину про це поширюють користувачі Facebook.

Спростування ПРАВДА

Під «новиною» додається посилання для оформлення заявки на отримання подарунка, проте замість форми для заповнення, людину перекидає на приватний Telegram-канал з назвою «Подарунки від ЄС».

«Канал мав усього два підписники. Тож, ми подали заявку на приєднання до каналу. Станом на 2 листопада нашу заявку на вступ так і не погодили, що насправді підтверджує – це прихована реклама для збільшення аудиторії Telegram-каналу, тобто клікбейт», – перевірили розслідувачі проєкту Gwara Media.

Окрім того, фактчекери знайшли оригінальний сюжет з тим самим відеорядом – він був опублікований в грудні 2022 року на офіційному YouTube-каналі ТСН. Виявилось, що у сюжеті йдеться про проблеми логістичних підприємств в умовах пандемії.

«На підробленому відео оригінальний текст заблюрено. До того ж в офіційних джерелах відсутня інформація щодо допомоги такій кількості дітей, навіть враховуючи біженців», – повідомили у Gwara Media.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: