Новини

Ігор Соловей: керівниця RT Симоньян відкрито визнає, що серію роликів про Україну робили її колеги

Навігація та корисні матеріали

В етері «Сніданку з 1+1» керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей розповів, як Росія «качає» західних партнерів України: від тем постачання зброї, до фінансування і біженців.

Завжди потрібно проводити фактчекінг новин на предмет фейковості: наприклад, як це сталося з президентом Польщі Дудою – зловмисники запустили інформацію, що нібито він потрапив до бази «Миротворця» через заборону на імпорт українського зерна.

«Достатньо зайти на сайт «Миротворця», написати «Дуда» і побачити, що насправді його там немає. І взагалі дані про особу вносяться трьома мовами, а про пана Дуду – було тільки однією», – пояснив керівник Центру стратегічних комунікацій.

Щодо «антиукраїнського» мітингу в Польщі, який нібито зафіксували оператори DW і поширили тільки кремлівські ЗМІ, Соловей наголосив, що цього ролика немає в жодних з іномовних версій.

«Колеги» роблять професійно… нещодавно керівниця russia today Симоньян визнала, що серію роликів про Україну робили її колеги. Чому це відео – фейк? Власне, саме DW повідомило, що це брехня», – сказав він.

Соловей акцентує, що такі й подібні ролики та вкиди – це система, за якою працюють росіяни, адже розуміють, що довіри до російських джерел немає.

«Тут немає нічого екстраординарного: росіяни просто вдаються до «клонування» відомих джерел інформації, які заслуговують на довіру», – резюмував Ігор Соловей.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: