Хто такий Шарій і чому проти нього виступають не лише в Україні

Навігація та корисні матеріали

Іспанські ЗМІ коментують напад з використанням «коктейлів Молотова» на віллу російського пропагандиста Шарія поблизу Барселони.

▶️ Шарій не є журналістом, політичним біженцем чи українським дисидентом. Шарій виїхав з України у 2012 році, втікаючи від кримінального, а не від політичного переслідування. У 2021 році Литва позбавила його статусу біженця і оголосила персоною нон-грата.

▶️ За кордоном Шарій став платним російським пропагандистом, який просуває стандартні кремлівські наративи, маскуючи їх під начебто «об’єктивною» точкою зору. У своїх відео він вдається до відвертої дезінформації та намагається сіяти розбрат між українцями.

▶️ За оцінками слідчих, орієнтовна вартість іспанської вілли Шарія, придбаної ним у серпні 2019 року, €1 млн. Така дорога нерухомість не відповідає фінансовим можливостям блогера і може свідчити про його спонсорування зацікавленою стороною – рф.

▶️ СБУ інкримінує Шарію державну зраду. У 2022 році правоохоронні органи Іспанії затримали пропагандиста, однак невдовзі Шарія звільнили на умовах підписки про невиїзд.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: