Антифейк

Фотофейк: «календар ПЦУ з днем народження Зеленського і датою вшанування святої Джавеліни»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У мережі з’явилися фото сторінок церковного календаря на 2024 рік під редакцією Православної церкви України, де серед іншого, присутнє святкування дня народження президента Зеленського. Зображення календаря розповсюджують пропагандистські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

У ПЦУ заперечили, що мають стосунок до поширюваного фейкарями «календаря», а єдина офіційна версія має геть інший вигляд.

«На офіційному сайті Православної церкви України в розділі новин опубліковано зображення обкладинки православного церковного календаря на 2024 рік в трьох форматах», – встановили розслідувачі проєкту Gwara Media.

Окрім того, в тексті календаря допущено помилку в прізвищі президента – російські брехуни написали «Зелінський», а не «Зеленський».

Зазначимо, що це не перша спроба пропаганди дискредитувати українську церкву. Раніше фейкарі запустили фейк, що ПЦУ канонізувала пса Патрона, а Львівська Архиєпархія дозволила продавати у церковній крамниці дитячий молитовник з рядками за «батька під Донецьком» та «прадіда в Галичині».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: