Антифейк

Фейк: «сервісні центри МВС збирають дані про громадян з двома автомобілями, щоб передати їх ЗСУ»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У Сумському центрі обслуговування МВС почепили скриньку із закликом анонімно повідомляти про сім’ї з двома автомобілями, аби їх конфіскували на потреби українського війська. Фото тиражують проросійські сміттярки.

Спростування ПРАВДА

Ця інформація – вигадка кремлівської пропаганди, яка, найімовірніше «надихнулась» ухваленим законопроєктом 10449, що передбачає можливість конфіскації у військовозобов’язаного авто, якщо той має два чи більше автомобіля.

Проте член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський зазначає, що якщо сімейна пара володіє двома автомобілями, один з яких оформлений на чоловіка, а інший – на дружину, то конфіскувати транспортний засіб не мають права, розібралися фактчекери зі StopFake.

Щодо скриньки, то начальниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерина Самітовська спростувала її наявність в їхніх підрозділах:

«Встановлювати таку скриньку не мало б жодного сенсу, адже сервісні центри МВС і так є розпорядниками реєстру транспортних засобів, які перебувають у власності громадян України. Тому збирати в громадян таку інформацію немає потреби».

Ще одним доказом фейковості поширеної фотографії є використання русизму «ящик» замість українського слова «скринька».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: