Другий день саміту НАТО у Вільнюсі. Головне за 12 липня

Навігація та корисні матеріали

Країни G7 погодили декларацію підтримки України: що це означає

Декларація враховує потреби України та можливості союзників. Далі Україна та окремі країни-гаранти укладуть двосторонні безпекові угоди, повідомив керівник ОПУ Єрмак.

Ключовою тезою Декларації є підтвердження того факту, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Цю тезу підкріплює згадка про майбутнє членство України в НАТО, – додав він.

Гарантії безпеки включають:

Заходи з допомоги Україні у захисті від агресії. Постачання зброї, підтримка в розбудові ОПК, навчання, співпраця в галузі розвідки та кібербезпеки. 

Заходи на випадок нової агресії. Негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни.

Підтримка у притягненні рф до відповідальності за агресію. Подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

???? Норвегія підсилить українську ППО двома системами NASAMS

Це забезпечить витривалість та гнучкість роботи вже наданих протиповітряних систем Україні, йдеться у повідомленні на сайті норвезького Міноборони.

Patriot від Німеччини та Bushmaster від Австралії. Другий день саміту у Вільнюсі

Розмови про гарантії безпеки для України на шляху в НАТО тривають, заявив президент Зеленський за результатами перемовин з канцлером Шольцом на полях саміту Альянсу, який триває у Вільнюсі.

???? Є домовленість про додаткові пускові установки Patriot і ракети для них. Це дуже важливо для захисту життя в Україні від російського терору!

Окремо президент подякував прем’єру Австралії Албенізі за розмову і повне політичне розуміння.

???? Дякую за новий потужний оборонний пакет, включно з 30 Bushmaster.

Сили оборони мають успіх в наступі на двох напрямках біля Бахмута

Воїни України атакують артилерією по ворожих цілях та здійснюють заходи контрбатарейної боротьби, повідомив в етері телемарафону речник Генштабу Ковальов.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: