Аналітика

Досліди Пентагону та медаль «За взяття Криму»: як працює роспропаганда у час війни, 24.03.2022

Навігація та корисні матеріали

Біологічна та епідеміологічна загроза

Для мобілізації російського суспільства проти України пропаганда продовжує експлуатувати тему загроз від таємних біолабораторій.

Акцент робиться на ролі США. Міністерство оборони РФ стверджує, що до фінансування біолабораторій в Україні причетний Хантер Байден, син президента Джо Байдена.

Також МО РФ транслює фейк, ніби американці ставили досліди над військовослужбовцями ЗСУ, в результаті яких лише в Харківській лабораторії загинули 20 українських солдатів, а 200 були шпиталізовані.

Начальник військ РХБЗ РФ Ігор Кирилов заявив, що внаслідок розсилання патогенних біоматеріалів Україна може стати причиною появи нового потужного епідеміологічного вогнища в Європі.

Пропагандистська активність довкола АЕС

Занепокоєння міжнародної спільноти ситуацією на захоплених українських атомних електростанціях змушує реагувати російську пропаганду. 

З’явилася інформація, що на Чорнобильську АЕС прибула знімальна група з РФ для створення пропагандистського відеоматеріалу для МАГАТЕ про стабільність і безпеку роботи станції під окупацією.

Одночасно через «експертку у галузі ядерної енергетики» Ольгу Кошарну  поширювався вкид, ніби Енергоатом здає окупантам Запорізьку АЕС.

Крім того, пропагандистські ресурси звинувачували Україну в утримуванні силою чотирьох співробітників «Атомспецтрансу» (структура «Росатому»), які прибули з РФ на Рівненську АЕС з вантажем свіжого ядерного палива в рамках контракту ще в другій половині лютого 2022 року.

Перекладання відповідальності за агресію та воєнні злочини

Виправдовуючи путінську агресію проти України, російські пропагандистські ресурси поширюють матеріали, в яких проводяться аналогії дій РФ з операцією НАТО в Югославії та вторгненням США до Іраку. Таким чином, просувається теза про «нормальність» ситуації.

Тривають звинувачення захисників України у вбивствах та використанні в якості «живого щита» цивільного населення в Маріуполі та Харкові. Такого роду заяви лунали від начальника Національного центру управління обороною РФ Михайла Мізінцева, який, за українськими даними, керує облогою Маріуполя.

Водночас, російська пропаганда звинувачує Україну в обстрілах прикордонних населених пунктів Білгородської області, а Слідчий комітет РФ навіть ініціював розслідування з цього приводу.

Для посилення впливу на кримську аудиторію, пропагандисти створили фейк про нібито виявлення окупаційними військами в Херсонській області українських медалей «За взяття Криму».

На міжнародних медійних майданчиках РФ зосереджена на дискредитації полку «Азов» як неонацистського формування.

Підсумки першого місяця повномасштабного вторгнення

Російська пропаганда докладає зусиль, аби приховати, що план блискавичної війни проти України провалився.

Завершення першого місяця бойових дій стало інформаційним приводом для появи низки пропагандистських матеріалів з роз’ясненнями цілей та характеру т.зв. «спеціальної операції».

Основні тези: «операція» триває чітко у відповідності до початкових планів, українські сили вичерпалися, РФ готується до нового етапу (наступу), війна буде завершена до 9 травня 2022 року.

Відомо про ідеологічну обробку командуванням особового складу окупаційних військ про необхідність перемогти Україну до 9 травня. 

З метою послаблення українського опору в Маріуполі, підрозділи інформаційно-психологічних операцій ворога транслюють через звукомовні станції дезінформацію про падіння Одеси, відмову Запоріжжя приймати біженців та про єдину можливість евакуації для цивільного населення – на територію Ростовської області РФ.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: