Демілітаризація Чорноморського флоту йде повним ходом: дайджест пропаганди за 26 грудня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

МО РФ вперто не помічає феодосійського «оскорбления». Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 26 грудня 2023 року.

  1. Залишки «Новочеркаська» знайшли біля гастронома
  2. Соловйов лякає «Берлінчик і Парижик»
  3. Невтішні підсумки для путінських ССС-івців
  4. Рік медведєвської війни між Францією та Четвертим райхом

Залишки «Новочеркаська» знайшли біля гастронома

В Росії оголосили у федеральний розшук командувача Повітряних сил ЗСУ Миколу Олещука за звинуваченням у «тероризмі». Сталося це після авіаудару по великому десантному кораблю «Новочеркасск» у тимчасово окупованій Феодосії. Пропагандистка Симоньян відреагувала на це роздратовано: «И это оскорбление на общий счет нанижем».

Натомість МО РФ, повідомляючи цю новину, зазначило, що ВДК просто «зазнав ушкоджень». До такої боротьби за інформаційну живучість своїх кораблів за 22 місяці повномасштабного вторгнення вже всі звикли. Почалася вона ще з крейсера «Москва» і триває й понині.

НАСПРАВДІ, навіть Telegram-канал «Вести Крым» опублікував (а потім видалив) репортаж про наслідки вибуху в Феодосії. Але відео збереглося в архівах. На одному з кадрів показано шматок обшивки корабля розміром 2х2 метри поряд із місцевим гастрономом «Морський», який знаходиться за 650 м від місця удару по кораблю. Ще один кадр із сюжету, на якому показані уламки, знятий біля входу в порт, за 360 метрів від місця вибуху. 

Крім решти, цей успіх України визначний і тим, що таким чином Чорноморський флот Росії потроху переходить із надводного в підводне положення. ВДК «Новочеркасск» 775 проєкту був дуже важливим і потрібним кораблем у складі ЧФ. Повноцінно замінити втрати зараз немає чим, а залишилося таких кораблів небагато. ВДК активно використовуються для транспортування військової техніки, особового складу та боєприпасів. З кожною втратою десантного корабля порушуються важливі логістичні ланцюжки.

Удар ЗСУ по російському військовому кораблю у Феодосії став ще одним підтвердженням того, що ситуація у війні розвивається на користь України. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс.

«За останні чотири місяці знищено 20% Чорноморського флоту Росії. Її домінування в Чорному морі тепер поставлене під сумнів, і нова «Коаліція морських можливостей», очолювана Великою Британією та Норвегією, допомагає гарантувати перемогу України на морі», — зазначив Шеппс.

Хто б міг подумати, що Україна зможе завдати такої шкоди потужному флоту країни-агресора? Але, як бачимо, технології дійсно змінюють правила війни у її процесі. Демілітаризація ЧФ РФ триває. Далі-буде.

Соловйов лякає «Берлінчик і Парижик»

Соловйов зажадав передати Росії військові бази в Європі. «Тоді ми будемо впевнені, що вона поводитиметься вкрай пристойно щодо Росії…», — пояснив він свій стратегічний задум.

НАСПРАВДІ, тема з військовими базами НАТО стає дедалі популярнішою в Росії. Напередодні, нагадаємо, Медведєв лякав ударами по них. Подібні ультиматуми в Москві упаковують у «радянську обгортку»: СРСР, мовляв, також диктував умови Європі й США в 1945-му. 

Те, що Сталін, умовно кажучи, робив це на руїнах Берліну, а Путін намагається на руїнах Мар’їнки – «соловйових» не обходить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 90 метрів землі України коштують життя 2000 росіян

Нагадаємо, це місто знаходиться (точніше колись знаходилося) у 23 км від Донецька. Його було визволено силами АТО ще 5 серпня 2014 року. Ось з того часу росіяни й пробують відбити Мар’їнку назад. У підсумку просто дощенту зруйнували. Про що й розповідає радісно «воєнкор» Сладков.

І після всіх своїх обіцянок так само зайняти «Берлінчик і Парижик», Путін зі своїми «соловйовими» ще потім щиро дивується, звідкіля у різних країнах з’являються русофобія та антиросійські настрої.

Невтішні підсумки року для путінських ССС-івців

Втома від переможної бравади, яка ллється з федерального телевізора у режимі нон-стоп, спостерігається й у самій Росії. Фабрика пропаганди на чолі з путінськими ССС-вцями (Соловйов, Скабєєва, Симоньян), запущена у Росії на нечувану з радянських часів потужність, стрімко втрачає довіру аудиторії.

НАСПРАВДІ, частка громадян, які вважають, що федеральні канали дають об’єктивну інформацію про події у РФ та світі, за останні 7 років скоротилася майже вдвічі. Це показало опитування навіть повністю кремлівської соціологічної контори ВЦИОМ, проведене цього місяця.

Наразі телебаченню, повністю підконтрольному державі, довіряють лише 26% росіян, хоча, наприклад, 2016-го таких була майже половина (46%). Як і раніше, високий рівень лояльності до ТБ-пропагандистів зберігають лише літні росіяни — 51% у віковій групі старше 60 років. Серед молоді до 24 років частка тих, хто вважає телебачення «об’єктивним» джерелом інформації, скоротилася до нікчемних 5%, а серед людей середнього віку (25–44 роки) становить лише 9–13%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телепропаганда стрімко втрачає аудиторію

У міру того, як телевізійні пропагандисти підвищують градус, пропонуючи, наприклад, розпочати ядерну війну (навіть, на території Сибіру), їхня аудиторія все частіше звертається до інтернету. Частка тих, хто вважає соцмережі  об’єктивним джерелом інформації, за 7 років зросла більш ніж удвічі, до 24%, і практично зрівнялася з «лояльною» аудиторією держТБ. Для порівняння: 4 роки тому телебачення вдвічі випереджало соцмережі за рівнем довіри росіян (30% проти 15%), а 7 років тому розрив був майже п’ять разів.

Рік медведєвської війни між Францією та Четвертим райхом

І наостанок про російський загальнофедеральний Telegram-канал, який регулярно підбиває підсумки своєї діяльності. За всіма показниками, одне з перших місць утримує експрезидент РФ Медведєв. Зважаючи на все, незабаром і йому варто очікувати на «втрату довіри» серед росіян.

Достатньо глянути на його пост від 26 грудня 2022 року. Тоді він дав 10 прогнозів того, що відбуватиметься у 2023-му. Серед них: «захоплення Польщею та Угорщиною західних областей колишньої України», «громадянська війна в США, створення союзної держави Техасу та Мексики» та інша нісенітниця. Свої прогнози Медведєв тоді закінчив привітанням «похрюкивающим подсвинкам».

НАСПРАВДІ, жодне з цих передбачень не те, що не виправдалося, а навіть натяків на це немає. Тепер чи не головне пророцтво, яке він просуває у своїх постах, виглядає так: «загроза прямого зіткнення Росії з НАТО ніколи не була такою реальною, як зараз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що ворожать російські тарологи під час війни

Зрозуміло для чого він це робить – посіяти паніку серед європейців та американців, примусити «домовлятися щодо України на умовах Росії» і таке інше. 

Але чим більше подібних апокаліптичних прогнозів від Медведєва, тим менше вони когось лякають. Якби він заробляв на пророцтвах, то вже давно б помер з голоду. Але нехай живе. Йому ще перед судом відповідати.

До речі, нацист Отто Олендорф, який з червня 1941 року очолював оперативну групу «D», що діяла на той час у Південній Україні, на Нюрнберзькому процесі переконував, що все це було «самообороною»: «Ми ж знали, що Радянський Союз планував напад на Німеччину, а отже, мали запобігти нападу, напавши першими». Навіть, прогнозувати не треба, що рашист Медведєв у підсумку закінчить так само, як і нацист Олендорф. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: