Новини

Центр стратегічних комунікацій розпочав проведення сертифікованих тренінгів

Навігація та корисні матеріали

З 26 по 30 вересня Центр стратегічних комунікацій у співпраці з Українською школою урядування проводить програму підвищення кваліфікації для держслужбовців під назвою «Російська дезінформація та способи протидії їй». Ця програма була сертифікована Нацагентством з питань держслужби. 

Програма була розроблена спільно з Центром демократії та верховенства права, проєктом ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» та за фінансової підтримки Швеції. 


Учасниками програми стали державні службовці різних державних органів України. 

Чому проведення таких тренінгів це дуже важливо?

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей наголосив на важливості боротьби з дезінформацією для українців.

«Боротьба з дезінформацією це вагома і важлива частина в розбудові стійкості українського суспільства. А ви, як представники органів державної влади в цьому дуже активно задіяні, на вас також є дуже велика відповідальність в цьому. Я, як керівник Центру стратегічних комунікацій, сподіваюсь, що ця серія тренінгів дасть вам не тільки теоретичну, а і практичну базу для використання у повсякденній роботі».

Зі вступним словом до учасників тренінгу також звернувся заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

«Як в довоєнні часи, а тим більше під час активної фази військових дій, протидія дезінформації є надзвичайно важливим елементом роботи для кожного громадянина, не говорячи вже про таких відповідальних громадян, які вирішили зв‘язати свою долю їх роботою на державні органи».

«Тематика протидії дезінформації для міністерства є стратегічною як зараз, так і на майбутнє. Бажаю вам дізнатися чогось нового, навчитися опанувати нові навички й краще захищати нашу державу, тому що це теж інформація, це теж про захист».

Керівник проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» Угіс Сікс пояснив ще один важливий аспект для учасників тренінгів. 

«З кінця лютого ми всі побачили світ таким, яким ніколи не хотіли. Але ми бачимо, що війна сьогодні як ніколи спрямована на завоювання сердець і розумів людей. Тому інформаційна боротьба дуже і дуже важлива. Без сумнівів — Україна перемагає в інформаційній війні. Весь цивілізований світ на боці України і багато в чому підтримує вас. Українська армія і народ є героями в очах усіх нас. Але не забуваймо, що ворог також постійно використовує проти нас інструменти інформаційної війни не тільки на міжнародному рівні, а й у наших країнах. Мета ворога дуже проста — дестабілізувати наше суспільство, змусити нас не вірити своїм урядам і отже стати вразливими. Ми маємо бути готові протидіяти таким зусиллям ворога і перший крок у цьому — наша здатність розпізнавати дезінформацію та брехню ворога».

Про правильне використання «зброї» в інформаційній війні наголосила й директорка Центру демократії та верховенства права Олеся Холопік.

«Ми розуміємо, що знаходимося в стані війни не тільки фізичної, а й інформаційної. Сьогоднішній тренінг, який   є одним із циклу подій,  буде про “зброю” для захисту нашої держави в цій інформаційній війні. Розробка цього тренінгу відбувалась кращими фахівцями у сфері протидії дезінформації».

Як пройшов перший день навчання?

Учасники та учасниці тренінгу самостійно визначали прояви гібридності у представлених тренерами прикладах, з’ясовували різницю між фейками, пропагандою та дезінформацією, а також розбиралися з поняттям інформаційних атак та інформаційно-психологічних операцій.

Наприкінці тренінгу слухачі мали нагоду поставити запитання експертам Центру стратегічних комунікацій.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: