Чим для Кремля обернуться «півтора українські сценарії»: дайджест пропаганди РФ за 25 серпня

Москва все гучніше каже про переговори з Києвом і мріє про «військовий переворот» у ньому. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 25 серпня.

  1. Навіщо Путін збільшує своє військо
  2. Окупанти переписали 38-річну історію ЗАЕС
  3. Москва чекає на переворот у Києві
  4. Три сценарії для Росії

Навіщо Путін збільшує своє військо

Через півроку після початку повномасштабної війни, Україну, коли вірити переможним реляціям, було настільки «розгромлено», що Путіну тепер доводиться збільшувати армію на 137 тисяч осіб. Вже наявні майже два мільйони «успіху не мали».

Принаймні саме такий висновок напрошується після указу, оприлюдненого 25 серпня, про доведення штатної чисельності ЗС РФ до 2,04 мільйона осіб.

Згідно з попереднім указом, вони налічували у своєму складі 1 902 758 осіб.

Нинішнє збільшення відбудеться виключно за рахунок військових контрактників.

НАСПРАВДІ, армійська арифметика Путіна пояснюється просто – необхідно приховати різницю між тим, що було станом на 24 лютого і стало на 24 серпня.  

Це саме ті втрати (у тому числі й потенційні), які російська армія понесла в Україні та які вперто не хоче офіційно вимовити МО РФ вустами Конашенкова.

На оголошення відкритої мобілізації Путін не наважується. «Пилососна мобілізація» – зі «всмоктуванням» усіх можливих ресурсів (від ветеранів афгансько-чеченських війн до зеків) – теж пробуксовує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До чого призведе в Росії ерзац-мобілізація

Навіть у кадировському передовому загоні російського руху «добровольців» вже на офіційному рівні визнано проблему з комплектуванням. 

Пропаганда «священної війни з українським нацизмом» не спрацювала. Натовпу бажаючих «визволителів» на перонах російських вокзалів нема як у лютому, так і в серпні.

Але Кремлю зараз надважливо перевести «спецоперацію» в стан тривалої так званої оперативної паузи. І за цей час назбирати нову армаду.

Саме тому 25 серпня з боку Москви з’явились і заклики до переговорів із Києвом. Про це заявив голова ЛДПР Слуцький. 

Указ Путіна про збільшення чисельності ЗС РФ – саме з цієї історії. Завдання «дикої дивізії Шойгу» – протягнути до закінчення паузи.

Але у своїх комбінаціях Москва забуває про дуже важливу деталь. Київ відкрито заявляє, що жодних переговорів не буде, поки росіяни не звільнять захоплені українські території.

Окупанти переписали 38-річну історію ЗАЕС

Так само, у плани Кремля входять і провокації на Запорізькій АЕС. «Енергоатом» повідомив, що найбільшу європейську атомну електростанцію 25 серпня вперше в історії повністю відключено від енергомережі через дії російських окупантів. 

Нагадаємо, попередню ескалацію атомного порядку денного росіяни спровокували 18 серпня.

У Москві вперто заперечують наявність військової техніки та військових на ЗАЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремлю важливо тримати на ЗАЕС напругу «онлайн»

Постійний представник РФ при ООН Небензя напряму пов’язав ситуацію навколо захопленої атомної станції з переговорами з Україною. Щоправда, паралельно з неприхованим атомним шантажем, на автоматі продовжував вимагати «від ООН однозначних оцінок ситуації навколо ЗАЕС».

НАСПРАВДІ, британська розвідка наочно демонструє, що Росія зберігає посилену військову присутність на АЕС з бронетранспортерами, розгорнутими за 60 метрів від реактора №5.

Тому росіяни можуть вже не поспішати виконувати свою обіцянку, оголошену 18 серпня, надати супутникові докази того, що озброєння на ЗАЕС немає.

Тим паче, що 24 серпня Росгвардія повідомила про затримання двох співробітників ЗАЕС, звинувативши їх у передачі ЗСУ інформації про місцезнаходження особового складу та техніки на території об’єкту.

Отже, Москва жодним чином не налаштована на справжню деескалацію нею ж створеної ситуації навколо ЗАЕС. Бо атомна напруга потрібна їй для шантажу України та всього світу. І на цьому шляху Путін готовий піти далеко. Він вже довів до того, чого ніколи не було в 38-річній історії Запорізької атомної станції.

Москва чекає на переворот у Києві

25 серпня заступник Ради безпеки РФ, екс-президент Медведєв намалював для України півтора сценарії у майбутньому. Один з них пов’язаний з військовим переворотом. І таким чином зрадив нетерплячку Кремля, яка вже за ці півроку стала нав’язливою манією. Йдеться про очікуваний заколот Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який все ніяк не почнеться.

НАСПРАВДІ, фейк про «велику змову Залужного проти Зеленського» почав просуватися у пропагандистському середовищі ще з середини літа. Також його підхопили і деякі інтернет-майданчики в Україні.

Наприклад, 25 серпня видання «Страна» розмірковувала на тему «які відставки та призначення готуються в українській владі».

Але якщо раніше вкиди про конфлікт Залужного та Зеленського і пов’язаний з цим якийсь військовий переворот робили інтернет-бійці далеко не першого ешелону російської пропаганди, то тепер не втрималося офіційна особа – заступник секретаря Радбезу РФ.

Звичайно, сам Медведєв до цього додуматися не міг. Йому наказали так зробити. Він і зробив. Тому, коли наступного разу ви знов почуєте про «конфлікт Залужного і Зеленського», знайте звідки ростуть ноги у чергової версії російської операції «Шатун».

А сам фейк нещодавно розвінчав особисто президент Зеленський: «Не планую переводити нікуди головнокомандувача Залужного. Працюємо однією командою… Найголовніша оцінка Залужного – ми тримаємося. Значить – висока. Коли переможемо – буде найвища».

Три сценарії для Росії

І наостанок, знову про переговори. Зараз про них дуже часто фантазують в Росії на різних пропагандистських рівнях. На RT, наприклад, запропонували аж 8 пунктів переговорів, серед яких є й «повна компенсація коштів, витрачених Росією на СВО».

НАСПРАВДІ, в усій цій кумедній переговорній браваді ховається звичайна розгубленість. Росіяни не знають, що їм робити далі. Тому Путін збільшує чисельність армії, а Медведєв  – вигадує свої «півтора сценарії».

При цьому він випускає з уваги, наприклад, три інших можливих сценарії:

  •  Переростання війни в Україні в повномасштабний конфлікт з НАТО та відповідна неминуча ганебна воєнна поразка РФ на зразок Кримської війни – з поверненням усіх окупованих територій.
  • Революція або переворот у самій Росії, за яким настає все та ж воєнна поразка – з поверненням усіх окупованих територій.
  • Розпад Росії та початок громадянської війни на її території – з поверненням усіх окупованих територій.

Таким чином, «українські півтора сценарії» для московських режисерів цілком можуть перетворитись у захоплюючий серіал про колапс самої Росії. Так в її історії було вже не раз. Але історія Росію нічому не вчить. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
43
Shares

Пов'язані статті

Читати

Вперше з часів Другої світової: Путін оголосив мобілізацію, щоб врятувати російську «спецоперацію»

Російський верховний головнокомандувач Путін підготував черговий неприємний сюрприз своєму населенню. Під приводом необхідності «захисту суверенітету і територіальної цілісності»…