Новини

Чи намагаються українці вплинути на росіян?
Опитування

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій спільно з онлайн-виданням Glavcom.ua провів онлайн-опитування щодо ставлення до впливу на росіян через народну дипломатію – безпосереднє спілкування людей.

Протягом липня в опитуванні на сайті Glavcom.ua взяли участь 113 тис. людей. 23% з них відповіли, що не хочуть ні в чому переконувати росіян, бо «ніколи не бачили у цьому сенсу».  

Ще 23% продовжували спілкуватися, але не дуже успішно, бо на їх думку росіяни «Zомбовані».  

22% вже залишили спроби, бо «втратили надію когось переконати». 13% – продовжують писати коментарі в інтернеті, а 10%  – переконувати родичів та знайомих з Росії. 9% хотіли б поговорити з росіянами при нагоді. 

Таким чином, 55% інтернет-аудиторії, яка взяла участь у опитуванні здійснювала спроби впливати на росіян.

Голосування на Glavcom.ua

Нагадаємо, в квітні соціологи наводили дані всеукраїнського опитування, про те, що 12,7% друзів або родичів українців із Росії, які підтримують зв’язок, критикують дії та політику російської влади. Ще 27,3% — висловлюють співчуття українцям.

Серед тих, хто спілкується з друзями або родичами в Росії, понад чверть (25,6%) зазначили, що чули від співрозмовників тези російської пропаганди. 5,6% росіян агресивно висловлювалися щодо України та українців.

Крім того, 6,5% опитаних українців вказали, що їхні російські друзі або родичі назвали винними у війні в Україні обидві сторони. Ще 19% кажуть, що росіяни намагалися уникнути теми війни в розмовах.

Загалом, 47,3% опитаних українців зазначили, що мають друзів або родичів у Росії. З-поміж них третина не підтримують зв’язок із росіянами.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: