Аналітика

Чому світові потрібна перемога України

Навігація та корисні матеріали

П’ятнадцять причин

Навіщо світові потрібна перемога України?

1.  Щоб покінчити зі звірствами.  Російська окупація за своєю природою є геноцидом.  Там, де українці відвойовують свою територію, вони рятують життя та відновлюють принцип, що люди мають право не зазнавати катувань і депортації та не бути вбитими.

2.  Щоб зберегти міжнародний порядок.  Його основа полягає в тому, що одна країна не може просто увірватися в іншу й анексувати її територію, як це прагне зробити Росія.  Очевидно, що загарбницька війна Росії є незаконною, але правопорядок сам себе не захищає.

3.  Щоб закінчити епоху імперій.  Це може бути остання війна, яка ведеться за колоніальною логікою, що іншої держави та народу не існує.  Але цього переломного моменту можна буде досягти лише за умови програшу Росії.

4.  Щоб захистити мирний проєкт Європейського Союзу.  Війна Росії спрямована не лише проти України, а й загалом проти ідеї, що європейські держави можуть мирно співпрацювати.  Якщо перемагає імперія, інтеграція програє.

5.  Щоб дати шанс верховенству права в Росії.  Поки Росія веде імперські війни, вона перебуває в пастці репресивної внутрішньої політики.  Прийдешні покоління росіян могли б жити краще і вільніше, але тільки якщо Росія програє цю війну. 

6.  Щоб послабити престиж тиранів.  У цьому столітті спостерігалося тяжіння до авторитаризму, а путінізм слугував його прикладом і моделлю.  Поразка цього ладу від руки демократії змінила б цю тенденцію.  У фашизмі на першому місці завжди сила, і поразка його дискредитує.

7.  Щоб нагадати нам, що демократія — краща система.  Українці повністю прийняли ідею, що самі обирають своїх лідерів.  Ризикуючи, щоб захистити демократію в себе у державі, вони нагадують нам, що всі ми повинні докладати зусиль, щоб захистити нашу демократію також.

8.  Щоб зупинити загрозу великої війни в Європі.  Вже багато десятиліть сценарієм регіональної війни було протистояння з СРСР, а потім з Росією.  Перемога України забезпечує, що цей сценарій не відбудеться, оскільки ще один наступ з боку Росії став би малоймовірним.

9.  Щоб зупинити загрозу великої війни в Азії.  В останні роки основним сценарієм глобальної війни було вторгнення Китаю на Тайвань.  Перемога України продемонструвала б Пекіну, що така наступальна операція — дуже дорога і ризикована. 

10.  Щоб запобігти поширенню ядерної зброї.  Україна відмовилася від ядерної зброї.  Вторгнення здійснила Росія, ядерна держава.  Якщо Україна програє, країни, які здатні на розробку ядерної зброї, відчуватимуть, що для самозахисту їм потрібно зробити саме це.

11. Щоб зменшити ризик ядерної війни. Перемога України зменшує ймовірність двох основних сценаріїв війни за участю ядерних держав і загалом запобігає розповсюдженню ядерної зброї. Ніщо так не зменшить ризик ядерної війни, як перемога України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заплатить за все

12.  Щоб запобігти майбутнім війнам за ресурси.  Окрім того, що російська ПВК «Вагнер» постійно здійснює воєнні злочини, вона за допомогою насильства захоплює мінеральні ресурси, де тільки може.  Саме тому вона воює в Бахмуті. 

13.  Щоб гарантувати постачання їжі та запобігти майбутньому голоду.  Україна годує більшу частину світу.  Росія погрожує використати цю їжу як зброю.  Як сказав один російський пропагандист, «голод — наша єдина надія». 

14.  Щоб прискорити відмову від викопного палива.  Путін показує, які ризики для майбутнього несе вуглеводнева олігархія.  Використання джерел енергії з його боку як зброї прискорило перехід до відновлюваних джерел.  Якщо Росія програє, ця тенденція зберігатиметься.

15.  Щоб утвердити цінність свободи.  Попри те, що українці мають усі підстави визначати свободу від протилежного — як свободу від російської окупації — українці також нам нагадують, що свобода — це за щось, за право людей бути народом, яким вони хочуть, і самостійно формувати власне майбутнє.

Я займаюся історією політичної жорстокості, тому особисто для мене першої причини — поразки поточних спроб геноциду — було б більш ніж достатньо, щоб прагнути перемоги України.  Але й інші чотирнадцять причин мають величезне значення.  Кожна з них дає певну можливість, якої прагнуло не одне покоління політиків, але які дуже рідко трапляються.  Зроблено вже багато, але ми ще не скористалися цією нагодою повноцінно.

Така можливість випадає раз на все життя, і змарнувати її неприпустимо.  Українці дали нам шанс перевернути це століття, дали нам шанс на свободу та безпеку, яких ми не змогли б досягти своїми силами, ким би ми не були.  Нам залишається тільки допомогти їм перемогти.

P.S.  Що можете зробити особисто ви?  Будьте на зв’язку зі своїми депутатами.  Підтримуйте військову та гуманітарну допомогу. Висловлюйте свої погляди.  Напишіть листа до редакції.  Діліться цією публікацією.  Вивісьте український прапор.  Наклейте собі на комп’ютер наклейку.  Купуйте та вдягайте українські товари.  Коли йдеться про важливі справи, значення мають навіть маленькі жести. 

Якщо ви хочете допомогти українським солдатам вижити, спробуйте підтримати цю українську НУО та цю міжнародну. Ось як допомогти українцям не змерзнути взимку. Одне з моїх зобов’язань, яким я займаюся з чудовими колегами, — проєкт Документуємо Україну, який підтримує українців, які ведуть хроніку війни. Дякую, що читаєте, думаєте, турбуєтеся і дієте.

Переклад Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, оригінал статті за цим посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: