«Чоловікам, які звертатимуть за отриманням нового паспорта за кордоном, вручатимуть тимчасові проїзні документи для повернення в Україну». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Брехня: чоловіки 1960-2006 років народження, які подали документи для отримання паспорта в закордонних представництвах ДП «Документ», отримають тимчасові проїзні документи для повернення в Україну.

Дані про них заноситимуть до реєстру військовозобовʼязаних і надаватимуть для перевірки до МВС та ТЦК. А тим, хто перебуває у розшуку МВС та ТЦК, анулюватимуть паспорт. Документ з такою інформацією шириться мережею.

Правда: цей «лист» – неякісна підробка. Перш за все, ДП «Документ» не має повноважень для оформлення «тимчасових проїзних документів для повернення в Україну» – цим займаються дипломатичні представництва або консульські установи.

По-друге, чоловікам 1960 року народження наразі 63-64 роки, 2006-го – 17-18. А призову підлягають тільки чоловіки віком від 27 до 60 років.

По-третє, Володимира Швачка відсторонили від здійснення повноважень на посаді гендиректора на час проведення службового розслідування з 26 грудня 2023 року по 19 січня 2024 року. Тобто, якби цей «документ» був справжнім, його підписав би не Швачко, а тимчасовий виконувач обовʼязків.

Також «лист» містить низку помилок, зокрема, орфографічних. Наприклад, «по мірі надходження» – калька з російської. А сама інформація починається словами «На ваш запит», однак не містить імені людини, яка робила цей запит.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: