Битва за цукор. Російські фейкороби видали за киян жителів Омська

Мережа Telegram-каналів російських військкорів та інших пропагандистів розганяє відео штовханини у супермаркеті за участі десятків осіб похилого віку. Росіяни стверджують, що його нещодавно зняли в Києві, де пенсіонери вже змушені буквально битися за дефіцитний цукор.

Насправді цьому відео вже п’ять років. І фігурують на ньому аж ніяк не кияни, а мешканці російського Омська. У травні 2017 року місцевий супермаркет встановив акційну знижку на цукор (мінус три рублі за кілограм), і це викликало неабиякий ажіотаж серед покупців. Відео, зроблене в магазині, набрало сотні тисяч переглядів, а місцеві телеканали навіть робили про нього сюжети

У березні в багатьох російських містах ситуація повторилася. Щоправда спровокували її не знижки, а повномасштабне вторгнення в Україну та поширення чуток про майбутній дефіцит.

Це відео можна вважати продовженням серії фейкових публікацій про паніку в Києві, які поширювали росіяни під час масованих ракетних ударів 10 жовтня. Найгучнішим з них було улюблене  повідомлення російської пропаганди  про чергову «втечу» президента Зеленського з Києва та порожні полиці в столичних магазинах, протиставляючи їм нечуваний «достаток» у РФ та на окупованих територіях. Але із нестачею продуктів товарів широкого вжитку сьогодні зіштовхуються саме росіяни через авантюри путінського режиму. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті