Навігація та корисні матеріали
Обмеження для перебування в Україні у 90 днів для іноземних журналістів, які висвітлюють війну Росії проти України, знято. Тепер медійники, які мають акредитацію Збройних Сил, отримають право бути в Україні протягом строку дії воєнного стану + ще 30 днів.
Про це йдеться в Постанові Кабміну, яку МКІП підготував на запит іноземних медіа у співпраці із Центром стратегічних комунікацій, Мінреінтеграції, ДМС та іншими державними органами.
“Ось приклад проблеми, яку вдалося вирішити вже. Нещодавно ми отримали зворотній зв’язок, що багатьом журналістам, які приїхали в перші дні війни, доведеться виїхати з України, оскільки вони не можуть перебувати в Україні більше 90 днів. Наше міністерство оперативно підготувало Постанову Кабміну, погодило її з іншими державними органами і вже ухвалена постанова була оприлюднена на сайті Кабінету Міністрів. Тепер обмеження у 90 днів для іноземних журналістів, які мають акредетацію Збройних сил, замінене правом бути в Україні протягом строку дії воєнного стану + 30 днів”, – розповів заступник міністра МКІП Тарас Шевченко після зустрічі з іноземними журналістами.
Діалог офрекордс стосувався проблем, з якими стикаються журналісти та представництва іноземних медіа в Україні під час роботи в Україні в умовах військового стану.
На зустрічі були присутні заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей, начальник управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник, гендиректор Укрінформу Олександр Харченко, представник Медіацентру Україна–Укрінформ Аліна Фролова та модератор Андрій Шевченко.
Ігор Соловей запевнив, що державні органи постійно моніторять ситуацію та знають про наявні труднощі іноземних медійників. А також докладуть максимум зусиль для створення зручних умов для роботи іноземних медіа в Україні.
Українська сторона сприятиме роботі існуючих представництв і заохочує іноземні медіа відкривати свої представництва в Україні.
“Нашим пріоритетом і надалі буде сприяння роботі журналістів та представництв іноземних медіа. Ми прямо зацікавлені в тому щоб світові медіа мали свої регіональні офіси в Києві, а не в Москві”, – запевнив заступник міністра Тарас Шевченко.