Аналітика

Атака дронів: телеканал CNN викрив брехню Ірану та Росії

Навігація та корисні матеріали

Цього понеділка росіяни знову атакували Київ дронами-камікадзе. Ціллю одного з них став житловий будинок на вулиці Жилянській. Загинуло щонайменше п’ятеро осіб, у тому числі молоде подружжя, яке очікувало дитину.

Ворог вкотре застосував проти цивільних громадян іранські БПЛА Shahed-136. Збройні сили РФ використовують їх під назвою «Герань-2». Саме цей ренеймінг дозволив і росіянам, і іранцям в один голос стверджувати, що іранських дронів в Україні нібито немає.

Але це відверта неправда. Ще наприкінці літа американські медіа повідомляли, що Іран передав Росії першу партію безпілотників сімейств Shahed і Mohajer. 31 серпня цю інформацію підтвердив Білий дім. Офіційні Тегеран і Кремль її заперечували. При цьому прокремлівські Telegram-канали з кінця липня старанно рекламували іранські безпілотники як «вундерваффе», що дозволить переломити хід війни на користь РФ.

Уже у вересні, під час контрнаступу в Харківській області, Збройні сили України вполювали перший Shahed-136 із написом «Герань-2» на хвості.

Наприкінці місяця українські зенітники збили Mohajer-6, оснащений іранською керованою авіабомбою Ghaem-5. Безпілотник із бортовим номером ER-860 впав у Чорне море біля узбережжя Одеси.

Саме цей БПЛА офіцер української розвідки продемонстрував знімальній групі CNN, що працює в Києві, після атаки на столицю 17 жовтня. 

У сюжеті присутні докази брехні РФ та Ірану, які продовжують заперечувати застосування іранських дронів проти України.

Якщо іранський Shahed-136 росіяни намагаються видати за «російську», «Герань», то з Mohajer-6 все простіше.

Ця іранська розробка неодноразово демонструвалася на виставках озброєнь, про неї писали іранські медіа

Модель БПЛА можна було побачити на іранських стендах на виставці «Армія-2022» у підмосковній Кубінці у серпні цього року та на ADEX-2022 (Azerbaijan International Defence Exhibition) в Баку у вересні.

Про іранське походження збитого над українським морем дрона свідчить і напис на фарсі на одній з його деталей.

Речник Державного департаменту США Нед Прайс повідомив у середу, 19 жовтня, що у Сполучених Штатів є численні докази того, що Іран постачає Росії дрони, і ті застосовуються для атак на українську критичну інфраструктуру та проти цивільного населення. Він додав, що США ініціюватимуть нові санкції проти Ірану, щоб унеможливити ці поставки. Посилення антиіранських санкцій за рекордно короткі терміни погодив Євросоюз: йдеться про заморозку активів трьох фізичних та однієї юридичної особи.

Але постачанням озброєнь співпраця Тегерана та Кремля не обмежується. інформацією CNN, Іран відправив фахівців на окуповану територію України, зокрема у Крим, щоб тренувати російських військових користуватися дронами.

У той же час представник Ірану в ООН Амір Саїд Іравані завив, що його країна «категорично заперечує» постачання БПЛА до РФ. Розуміючи слабкість своєї позиції, перший заступник представника РФ в ООН Дмітрій Полянській вдався до шантажу зривом «зернової угоди», якщо ООН розпочне розслідування постачання іранських дронів до РФ. 

Але приховувати відверту брехню щодня стає все важче. Особливо, якщо не дуже намагатися. 19 жовтня керівник російського Центру аналізу стратегій і технологій, член громадської ради при Міноборони РФ Руслан Пухов в прямому ефірі телеканалу РБК попросив ведучих не називати іранські безпілотники іранськими. 

«Ми човна розгойдувати не будемо, тому дуже прошу вас сильно на цих іранських… Тому що це класика — історія про те, що ж…па є, а слова немає. Ми всі знаємо, що вони іранські, але влада не визнала», – сказав Пухов. Пізніше він поскаржився на проблеми з пам’яттю після перенесеного COVID-19.

 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: