Навігація та корисні матеріали
Штучний інтелект стає буденним сервісом, за допомогою якого можна створювати щось хороше, добре, корисне. Але є й зворотний бік.
За допомогою згенерованих у ШІ картинок російські пропагандисти збирають дані для проведення ІПСО та дезінформаційних кампаній.
Ера картинок щасливих подружніх пар та близнюків-іменинників, яких ніхто не привітав, вийшла на новий щабель. Тепер за допомогою штучного інтелекту в TikTok створили «героїв України, про яких не скажуть у новинах».
Акаунт «Герої нашого часу» має 39 тисяч фоловерів (на момент написання), однак його контент набирає подекуди по 100-400 тисяч переглядів. Мета цієї сторінки — розповісти про українців, які здійснили героїчні вчинки. Вчинки — без жодної конкретики, логіки та географічної привʼязки, люди — без прізвищ.
Зовнішність «героїв» має усі ознаки використання штучного інтелекту:
- ідеальна симетрія обличчя;
- досконала зовнішність та зачіски;
- розмитий фон;
- неприродний колір шкіри.
Для чого поширюється такий контент?
Такі дописи очікувано збирають тисячі поширень, сотні тисяч вподобайок та десятки тисяч коментарів із подяками. За допомогою емоційних зображень збирають вразливу аудиторію, а потім доносять їй потрібні меседжі.
Як перевірити, чи справжнє фото?
• пошук за зображенням Google чи TinEye;
• програма Fotoforensics визначить, чи був застосований фотошоп, а також
проаналізує EXIF-дані (налаштування камери, час і дату, а також місце, де був зроблений знімок);
• Hive Al Detector — розширення браузера для виявлення вмісту, створеного штучним інтелектом.
Розкажіть своїм рідним про контент, згенерований штучним інтелектом, нагадайте про правила інформаційної безпеки.
Якщо ж ви не можете зорієнтуватися в інфополі, тоді найкращим рішенням буде ігнорування: не коментуйте, не ставте вподобайок, не поширюйте контенту, у якому не впевнені.