Моніторинг

Час для Росії зупинився в 1945-му: дайджест пропаганди РФ за 31 травня

Навігація та корисні матеріали

  1. З українських біженців роблять свідків і «жертв нацизму»
  2. Мародерство на державному рівні
  3. РФ зібралась «демілітаризувати» НАТО
  4. «Можемо повторити» позбавлене бравади і сенсу

У РФ збирають «свідчення» депортованих українців щодо «злочинів нацистів», а колаборанти анонсують експортні відносини з Москвою.  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 31 травня.

З українських біженців роблять свідків і «жертв нацизму»

Кремль продовжує так звану «денацифікацію» України. Її останнім акордом планується так званий суд над бійцями «Азова». Ватажок так званої «ДНР» Пушилін пообіцяв, що трибунал над ними буде «міжнародним».

«Л/ДНР» на даний час визнали лише Росія і таки ж ніким не визнані Південна Осетія та Абхазія. Тому, що Пушилін називає «міжнародним трибуналом» не зрозуміло навіть самій Росії. Проте підготовка до цього пропагандистського телешоу триває. І зараз проводиться кастинг на роль «свідків та жертв обвинувачення».

Причому на відміну від різноманітних артистів постановочного жанру, які регулярно «потерпають від звірств київського режиму», цього разу ними можуть бути реальні люди. Навіть, ті кого ми знали. Це українці, яких з «гуманітарних причин» насильно вивезли до РФ.

НАСПРАВДІ, російські слідчі керуються принципом «зізнання — цариця доказів». Цю фразу приписують Андрію Вишинському, сталінському прокурору, організатору показових судових процесів над «ворогами народу» під час великого терору.

Зараз у розпорядженні послідовників Вишинського достатньо людського матеріалу з України для відбору і відповідної обробки тих, хто буде «свідчити» і «зізнаватись». Вивезених в РФ викликають на бесіди/допити та вимагають підтвердити, що «в українців стріляли українці» і «як нацисти вбивали мирних мешканців». 31 травня про це розповів телеграм-канал «Можем объяснить».

Телеграм – канал «Ротонда» розповідає як це відбувається в Санкт-Петербурзі.

Тож, якщо раптом на майбутньому «міжнародному трибуналі» хтось впізнає своїх близьких, знайомих або друзів та почує від них про «звірства київського режиму», – знайте за яких обставин ці «свідчення» з’явились.

Мародерство на державному рівні

На початку великого вторгнення всі дивувались мародерству росіян. Після третього місяця стало зрозуміло, що уся Росія – мародер. Тільки від пральних машин та постільної білизни, яку вже впізнають їх власники і розповідають про це ВВС, російське мародерство остаточно перейшло на державний рівень.

31 травня Пушилін заявив, що «ДНР» стає «морською державою». Як з’ясувалося, підставою набуття цього статусу стало судно «Астрахань», яке вивезло з окупованого Маріупольського порту 2,5 тисячі тонн краденого українського металопрокату. На початку червня російська «Астрахань» припливе по нову його партію.

У РФ не приховують цей факт, але брешуть, що вантаж вивозять нібито «за домовленостями», укладеними ще до початку війни. В український компанії «Метінвест», яка є власником металу, заявили, що не давали жодних розпоряджень щодо його відправки в Росію.

З огляду на створення «торгового флоту ДНР» згадаємо про те, чим він торгуватиме.

–    Андрій Ставніцер, співвласник порту ТІС заявив про «80 суден, які заблоковані в українських портах та $15 млрд недоотриманої виручки».

–    Петро Андрющенко,  радник міського голови Маріуполя відзначив, що окупанти вже анонсували «націоналізацію» 34 суден, що залишились в порту. 

–    На момент вторгнення в ньому було кілька комерційних суден із 28 тисячами тонн української металургійної продукції. Окупанти можуть вивозити її в російські порти з метою подальшого незаконного продажу.

–   Рінат Ахметов, з огляду на перспективу «націоналізації» ММК імені Ілліча та знищення «Азовсталі», готує позов до РФ щонайменше на $17-20 млрд. І це без Авдіївського коксохіму, Луганської ТЕС та десятків інших об’єктів, які зараз опинилися під контролем окупантів.

–   Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України заявив, що росіяни викрали загалом приблизно 400 тисяч тонн зернових.

–   У Мелітополі вкрадено та вивезено до Чечні 27 одиниць сільгосптехніки дилерського центру «Агротек» на $5 млн.

–    Віце-прем’єр РФ Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію та постачатиме електрику в Україну за гроші. Тобто нам пропонують купувати вкрадену в нас електрику.  

Окупанти навіть не приховують того, що крадуть. Херсонський колабораціоніст Стремоусов 31 травня заявив, що  готовий «експортувати» до РФ не тільки зерно, а й кавуни та полуницю. А у Мелітополі вже готують експорт черешні з місцевих агрогосподарств до Росії. 

Про всякий випадок, нагадаємо, що з цього приводу казав головний мародер.

РФ зібралась «демілітаризувати» НАТО

Ну, а поки окупанти з тимчасово захоплених територій вивозять усе, починаючи з постільної білизни і завершуючи черешнею з металом, російські СССівці (Соловйов-Скабєєва-Симоньян) продовжують свої геополітичні війни. Симоньян заявила, що «якби не гаубиці НАТО, ми б за 2 дні взяли Київ». Соловйов пригрозив: «Можемо завдати удару по центрам прийняття рішень (США) і начхати на 5 статтю статуту НАТО». Скабєєва просто вже оголосила війну всьому альянсу.

НАСПРАВДІ, Яким чином друга армія світу, яка не може «демілітаризувати» Україну, збирається це зробити з НАТО невідомо. Принаймні, з огляду на бюджети. 

До того ж, країни ЄС (переважна більшість з яких входить в НАТО) з початку війни в Україні збільшать свої військові витрати ще на 200 млрд євро.

Зокрема, 31 травня ФРН оголосила про масштабну модернізацію бундесверу на 100 млрд євро. З них: 

–  40,9 млрд передбачено на  закупівлю нових винищувачів Eurofighter та бомбардувальників-винищувачів F-35, а також розвиток космічної системи раннього попередження; 

-19,3 млрд євро підуть на розвиток ВМФ, зокрема закупівлю нових кораблів та підводних човнів; 

-16,6 млрд спрямують на розвиток сухопутних сил, у тому числі розробку нових БМП на заміну Marder. 

Якщо Росія думає, що візьме Північноатлантичний альянс кількістю особового складу, то теж даремно. Найбільші армії серед його країн за чисельністю зараз нараховують стільки:

  • США – 1,35 млн;
  • Туреччина – 439 тис;
  • Франція – 207 тис;
  • Німеччина – 185 тис;
  • Італія – 175 тис;
  • Велика Британія – 156 тис;
  • Польща – 121 тис (і вже офіційно оголосила про збільшення кількості військовослужбовців);
  • Іспанія – 119 тис;
  • Греція – 110 тис;

Тому СССівцям треба просто вчити матеріальну частину перш ніж погрожувати німцям та решті НАТО «можемо повторити». 

«Можемо повторити» позбавлене бравади і сенсу

І наостанок про те, як вони уявляють життя після «повторення». Медведєв, людина, яку колись вважали президентом Росії, а нині призначили на посаду привладно-медійного наративщика (десь поміж Сурковим, Прохановим і Дугіним), так бачить майбутнє Європи та світу після війни в Україні та у світлі антиросійських санкцій.

НАСПРАВДІ, проблема у них дійсно насамперед психологічна. Або вже навіть психічна. Заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Світлана Чуніхіна з цього вважає наступне.

«Оскільки Росія діє в Україні так само, як СРСР на територіях Європи за часів Другої світової (той самий наратив «визволення» та «захисту», та сама каламутна схема зі створенням «народних урядів», ті ж очікування, що місцеве населення зустріне «визволителів» квітами, а якщо не зустрінуть так примусимо, те ж прагнення представити окупацію і захоплення чужих держав виразом споконвічної волі народів, що живуть там, і відновленням історичних зв’язків), –  слід припустити, що Росія у тій війні не перемогла, а загинула.

Наче час для неї зупинився в 1945 році, а все, що було після – сон, фантазія про життя, яке не судилося прожити.

І гасло «можемо повторити» позбавлене насправді і бравади, і сенсу. Вони не можуть, а змушені повторювати це щоразу. Котити свій проклятий камінь на гору без будь-якої надії досягти вершини і вибратися, нарешті, на поверхню».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: